Yurt Dışı Portfolyo Hazırlık Eğitim Programı

Güzel Sanatlarda ilk akla gelen ülkelerden İtalya, İngiltere, Fransa, Amerika, Almanya, Polonya, olmak üzere birçok ülkede üniversitelerin Güzel Sanatlar, Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültelerinde, Interior Design, Graphic Design, Fashion Design, Industrial Design, Visual Art ve Architecture Bölümlerinde Lisans veya Yüksek Lisans Eğitimi almak isteyen öğrencilere yönelik belli bir çalışma disiplini izleyerek öğrencinin tercih etmiş olduğu bölüm uygulamaları ile farklı teknik ve malzemelerle oluşturulan ve dijital ortamda sunulan portfolyo çalışmalarını kapsamaktadır.

Bu süreçte öğrenci tercih ettiği bölümle ilgili Desen Çalışmaları, Proje Tasarımı, Temel Sanat Eğitimi, Tasarı Geometri, Teknik Resim, Perspektif, Maket Yapımı, Dijital ortamda Proje Çizimi, Tipografi Uygulamaları, İllüstrasyon Çizimi, Boyama Teknikleri gibi dersleri alarak Portfolyo çalışmalarını tamamlar.

                                                               

İstanbul Teknik Üniversitesi PORTFOLYO HAZIRLIK Programı

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile New York Devlet Üniversitesi  (SUNNY) bünyesindeki Fashion Institute of Technology (FIT. New York) işbirliğindeki moda ve tasarım bölümünede başarı ile hem öğrenci hem de portfolyo hazırlamaktadır.

Yurt Dışı Portfolyo Hazırlık  Eğitim Programına Kimler Katılabilir ?

·         Yurtdışında Güzel Sanatlar Üniversitelerinde (İngiltere, İtalya, Amerika, Fransa, Kanada gibi) lisans eğitimi almak isteyenler,

·         Güzel Sanatların ( Visual Art, Fine Art, Interior Design, Graphic Design, Fashion Design, Industrial Design, Environmental Design, Transportation Design vb. ) bölümlerinde eğitim görmek isteyenler,

·         NABA University, PRATT University, Istituto MARANGONI,  gibi Özel Üniversitelerde %100 burslu olarak lisans eğitimi almak isteyenler,

·         Mesleki kariyerini Güzel Sanatlar alanında ilerletmek isteyenler,

·         Lise 2-3 veya son sınıf öğrencisi ya da lise mezunu her yaştan kişiler Yurt Dışı Güzel Sanatlar Portfolyo Hazırlık Eğitim Programına katılabilir.

Yurt Dışında Güzel Sanatlar veya Sanat Tasarım Üniversitelerine Kimler Başvurabilir?

·         Lise son sınıf öğrencisi ya da lise mezunu belli bir diploma derecesini sağlamış (Başvurulacak üniversiteye göre farklılık göstermektedir.), belli bir yabancı dil sınavı derecesini sağlamış (Başvurulacak üniversiteye göre farklılık göstermektedir.)

·         Lise son sınıf öğrencisi ya da lise mezunu belirlediği ülke, üniversite ve bölüme yönelik, öğrencinin sanat düzeyini yansıtan, Kişisel Sanat ve Tasarım Portfolyosunu hazırlamış her yaştan kişiler Yurt Dışında Güzel Sanatlar veya Sanat Tasarım Üniversitelerine başvurabilir.

                                                             

Sanathane Yurt Dışı Portfolyo Hazırlık Kurs Eğitim Takvimi

Sanathane Yurt Dışı Portfolyo Hazırlık Kurs Eğitim Programı;  hafta sonu iki tam gün olarak devam etmektedir.

Her yıl Eylül  ayında başlayan eğitim programı takip eden yılın sonuna kadar devam eder. Bu eğitim sürecinde öğrenci ile belli bir çalışma disiplini izleyerek önceden belirlenmiş olan üniversite ve bölüme yönelik görsel çalışmalar uygulanıp öğrencinin kişisel portfolyosu oluşturulur.

                                                               

Neler Kazanacaksınız?

Eğitim sonunda yurt dışı üniversitelerin Güzel Sanatlar fakültelerine baş vurmak için gerekli olan portfolyoyu hazırlamış olacaksınız. Aldığınız eğitimlerle tarzınızı geliştirmiş olacak ve daha iyi bir sanatçı haline geleceksiniz.

                                     

             Sanathane

·         Alanının En İyi Akademisyeleri

·         Geniş ve Konforlu  8 ve 10 kişilik Sınıflar

·         Özel Ders İmkanı

·         Milli Eğitim Bakanlığı Sertifikası

·         Her Yerden Ulaşılabilir Lokasyon

·         Resim Araç ve Gereç Sağlama

·         Yurt Dışı Eğitim Hazırlığı

·         Gezi ve Etkinlik İmkanı

·         Sanat Tarihi Eğitimi

·         Dil Eğitimi

Sizi Arayalım

İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümü PORTFOLYO HAZIRLIK Programı

Lise 4. sınıf ve Lise Mezunu öğrenciler

Sanathane Resim  Kursu ile İstanbul Teknik Üniversitesi Moda Tasarımı Bölümünü kazanma fırsatını kaçırmayın

Sanathane , İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü ile New York Devlet Üniversitesi  (SUNNY) bünyesindeki Fashion Institute of Technology (FIT. New York) işbirliğindeki moda ve tasarım bölümünede başarı ile hem öğrenci hem de portfolyo hazırlamaktadır.

İlk aşamada portfolyo kabulü ve ikinci aşamada sınav ve mülakat ile öğrenci alan kuruma yüksek başarı ile bir çok öğrencimiz yerleşmiştir.

Yetenek Sınavlarına Hazırlık Eğitim Programımız hakkında detaylı bilgiler aşağıda yer almaktadır…

Sanathane Moda Tasarım Bölümü Eğitim Programı;

Çizgi ve Ton çalışmaları, Geometrik Form çizimleri,
Obje ve Natürmort çizimleri,
Klasik Büst ve Tors çizimleri,
Portre, ayrıntı ve Figür etütleri,
Artistik Anatomi dersleri,
Model (Nü) çalışmaları,
Moda Tasarım Dersleri, Kumaş Bilgisi,
Suluboya ve Kolaj çalışmalarını kapsamaktadır.

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!